Oolong čaje > Zajímavosti > Archív > Oolong – pomocník při hubnutí

Oolong – pomocník při hubnutí

Abychom nespekulovali a neuváděli nějakou zavádějící reklamu, je třeba připomenout, že Oolong (a jakýkoliv jiný čaj) není přímo určený pro hubnutí a ani po vypití X litrů tohoto nápoje denně po X týdnů skutečně nezhubnete, v nejhorším případě budete velmi podvyživeni, pokud budete pít jen čaj a nejíst k tomu.

Je třeba dodržovat několik základních zásad a pokud skutečně potřebujete hubnout, je třeba aby se vám a vašim stravovacím návykům věnoval spíše odborník.

Čaje typu Oolong (ostatně jako spousta ostatních druhů, jako například Puerh a Zelený čaj), vám pouze pomohou regulovat tuky a cholesterol v krevním řečišti, je to velmi očisťující čaj, také chuťově příjemný a některé druhy mohou být zdánlivě sytými (plná nebo výrazná chuť a aroma), pak přirozeně ztrácíte z části také chuť k jídlu, což může být způsobené ještě jedním faktorem (kromě nadměrného množství čaje požitého najednou) a tím je přelouhování. Je třeba si pamatovat, že čím déle se čaj louhuje, tím více se do nálevu uvolňují trpké a hořké složky zvané Třísloviny.  

Pokud tedy chcete dodržovat jistý životní styl, doplnit si vitamíny, minerály a k tomu ještě odbourat část tuků a dalších škodlivin z krevního řečiště, je tím pravým „pomocníkem“ právě Oolong.

Vhodní pomocníci při hubnutí

Kromě níže uvedených čajů, jsou pro očištění lidského organismu obecně vhodné všechny druhy čajů typu Oolong.

Více o přínosech, obsahu vitamínů a minerálů se dozvíte v našem článku „Prospěšné látky Oolongu pro náš organismus