Oolong čaje > Zajímavosti > Archív > Nejznámější druhy Oolongů

Nejznámější druhy Oolongů

Nejznámější čaje typu Oolong, pochází především z Taiwanu (Taiwan je často označován jako Formosa a produkuje ty nejkvalitnější Oolongy na světě). Oolongy (a především ty Taiwanské) jsou označovány jako čaje císařské, je to dáno ideálními podmínkami pro pěstování čajovníků. Co se chuti těchto čajů týká, tak bývá velmi rozmanitá a pestrá, výběr je opravdu bohatý, naleznete zde čaje s chutí ovocnou, květinovou, praženou nebo netradiční mléčnou a bylinkovou.

Tím nejznámějším čajem typu Oolong, je bezesporu Železná bohyně Milosrdenství (Tie Guan Yin), která se dělí na několik kvalitativních variant, jako například:

Chuťově je to velmi jemný a bohatý čaj. Je určený pro celodenní popíjení s mírně povzbuzujícími účinky.

Neméně známý Oolong je také Dong Ding (nebo také Tung Ting) s výjimečnou a jemnou chutí s lehce květinovým dozvukem. Je velmi osvěžující a vhodný pro celodenní popíjení.

S velmi přirozenou a příjemnou chutí bychom mohli zařadit mezi známé Oolongy také čaj Wen Shen Bao Zhong (nebo také Pouchong, Baozhong - dohromady). Je aromatický a velmi příjemně vás naladí, jemně povzbuzující, vhodný pro ranní popíjení pro start do nového dne.

Dalším již méně známým, ale o to neméně chutným Oolongem je Mléčný Oolong (Formosa Gao Shan Nai Xiang), prodává se většinou ve dvou kvalitativních variantách a to Superior a výše zmíněný. Má velmi jemnou a lehce nasládlou chuť, jeho velkou zvláštností je silnější mléčné aroma a lehčí mléčná chuť, pro tuto zajímavost je také velmi vyhledávaným čajem.

Pokud jste se rozhodli pro vyzkoušení výše uvedených čajů, můžeme vám doporučit internetový obchod s čaji a čajovým příslušenstvím www.unitea.cz, kde nakoupíte nejen Oolongy, ale i další druhy čajů, v několika různých variantách a kvalitativních sortách. Čaje dodáváme, vždy v tom nejlepším možném balení a v zatavených uzavíratelných sáčcích s popisem čaje a přípravy.